12. آبان 1397 - 10:38   |   کد مطلب: 23452
درمان حساسیت های بهاری با دمنوش های گیاهی
يک متخصص گياهان دارويي گفت: دمنوش‌های گیاهی مانند نعناع، ریحان، بابونه، رزماری و آویشن برای کاهش خارش و حساسیت فصل بهار موثراست.

به گزارش همدان ورزش نسرین بابایی نصیر گفت: در فصل بهار یکی از شایع‌ترین عارضه ها، بروز کهیر، آلرژی و خارش پوست است و بر اساس دیدگاه طب سنتی مصرف برخی دمنوش‌های گیاهی در کاهش عوارض آن موثر هستند.

وی ادامه داد: مصرف چای نعناع به دلیل دارا بودن خواص ضد التهابی، خارش و خشکی پوست‌ را برطرف می کند.

بابایی گفت:  ریحان نیز به دلیل خواص ضد باکتریایی نیز برای رفع جوش و لک‌های پوستی موثر است و گیاه رزماری نیز با خاصیت تقویت‌کنندگی و ضدعفونی‌کنندگی، جریان خون را در مویرگ‌ها بهبود می‌بخشد که برای تازگی پوست مناسب است.

این متخصص گیاهی مصرف گیاه آویشن را برای مقابله با اگزما و حساسیت موثر دانست و گفت: مصرف گیاه بابونه نیز با خاصیت ضدقارچی، برای مقابله با التهاب و آرام کردن پوست توصیه می شود.

وی آرامش اعصاب و غلبه کردن بر استرس را از دیگر راه‌های رفع خارش های پوستی عنوان کرد و گفت: استرس سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند و در مقابل، پوست در این فصل برای بروز کهیر و خارش پذیرا می شود.

نسرین بابایی نصیر در پایان گفت: در فصل بهار که هوا رو به گرما پیش می رود فالوده خانگی تهیه شده از سیب، لیموترش تازه و عسل بسیار خنک با ارزش است بنابراین از خواص آن غافل نشوید.

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

آخرین اخبار