3. تير 1397 - 9:17   |   کد مطلب: 28690
عینک اسکی زرد رنگ چگونه باعث بهبود میدان دید می شوند؟

استایل و زیبایی، به تنهایی نباید تعیین کننده رنگ لنز عینک اسکی شما باشد. لنز عینک، باید به شما کمک کند که تغییرات زمین اسکی را تشخیص دهید و در نور کم، بهتر ببینید. و همچنین جلوی تابش خیره کننده از گستره‌ی برفی کوه را هم بگیرد. موسسه All About Vision که اختصاصا در زمینه بینایی فعالیت دارد، عینک‌های اسکی زرد رنگ را توصیه می کند. رنگ زرد به فیلتر کردن طول موج های مختلف نور و بهبود دید شما کمک می کند.

انتقال نور مرئی در عینک اسکی

رنگ زرد تعیین می کند که چه میزان نور آبی مرئی از لنز عینک اسکی عبور می کند. بر طبق نظر REI.com، انتقال نور مرئی برای عینک زرد، ۶۸ درصد است. در مقابل، لنز قهوه ای تیره تنها اجازه می دهد ۱۰ تا ۱۸ درصد از نور مرئی از آن عبور کند. از آنجا که لنزهای زرد، نسبت به لنزهای تیره تر، نور بیشتری را انتقال می دهند، بنابراین دید کافی برای دیدن در روزهای ابری یا مه آلود را فراهم می کنند، با این حال مقداری از روشنایی منعکس شده از برف را نیز فیلتر می کنند.

 

انتقال نور آبی در عینک اسکی

نور آبی یک نگرانی برای اسکی بازان است، زیرا اشعه های نور آبی به راحتی پراکنده شده و نوری را ایجاد می کنند که در چشم ها منعکس می شود. این تابش خیره کننده دیدن آنچه که پیش روی شما است را دشوار کرده، و دید شما را محدود می سازد. زرد، رنگ خنثی کننده برای نور آبی است، بنابراین لنز زرد، نور آبی را خنثی می کند و از تابش خیره کننده‌ی آن جلوگیری می‌کند. در نتیجه، بینایی شما را بهبود می بخشد، چرا که دیگر اشعه خورشید از برف بازتاب پیدا نمی کند و به سمت چشم شما منعکس می شود.

بیماری دژنراسیون ماکولا

استفاده از عینک زرد، نه تنها به اسکی بازان حرفه ای کمک می کند که در حال اسکی کردن دید بهتری داشته باشند، همچنین می تواند به آنها کمک کند که در دراز مدت نیز بهتر ببینند. این امر به این دلیل است که مواجهه ی بیش از حد با نور آبی با دژنراسیون ماکولا ارتباط دارد که یک بیماری است که باعث آسیب شبکیه چشم می شود. شبکیه، به چشم کمک می کند  که برای دیدن جزئیات ظریف، متمرکز شود. دژنراسیون ماکولا باعث تاری دید می شود. با حفاظت از خود در برابر نور آبی هنگام اسکی، خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا را کاهش دهید.

 

هشدار

با اینکه عینک اسکی زرد رنگ می تواند برای کاهش نور آبی سودمند باشد، این بدان معنا نیست که این عینک ها برای تمام شرایط اسکی، ایده آل هستند. اگر شما در حال اسکی در نور بسیار روشن باشید، یک لنز تیره تر، ممکن است برای فیلتر کردن انتقال نور مرئی ارجحیت داشته باشد. در شرایط تاریک‌تر هم، ممکن است یک لنز روشن‌تر لازم باشد. اگر مطمئن نیستید که بهترین رنگ عینک برای هر شرایط اسکی کدام رنگ است، می توانید با افراد حرفه ای در فروشگاه های اسکی یا در پیست ها مشورت کنید.

دیدگاه شما

آخرین اخبار