15. دى 1395 - 9:26   |   کد مطلب: 29531
مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: از طریق آزمون استخدامی اخیر آموزش و پرورش ،۲۵۳ نفر به مجموعه تربیت بدنی سراسر کشور اضافه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،حسین بابویی مدیرکل دفتر تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «از مجموع 10 هزار نفری که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت داشتند، چه تعدادی وارد تربیت بدنی می‌شوند؟»، اظهار داشت: سهم هر استان بر اساس نیازها از پیش تعیین شده است.

وی افزود: 67  زن و 186 مرد که در مجموع 253 نفر می‌شوند از طریق آزمون استخدامی وارد حوزه تربیت بدنی در سراسر کشور خواهند شد.

بابویی با تأکید بر اینکه 33 هزار معلم ورزش در سراسر کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: با اضافه شدن 253 نفر به بخش تربیت بدنی، وضعیت تعداد معلمان بهتر خواهد شد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 3 ساعت به ساعت درس تربیت بدنی دبیرستانی‌ها اضافه شده است، گفت: در دوره متوسطه دوم و در پایه یازدهم یک ساعت و در پایه دوازدهم دو ساعت به تربیت بدنی اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: این اضافه شدن زمان تدریس، به 4500 نفر نیرو نیاز دارد که بخشی از طریق استخدام‌ها و دانشگاه فرهنگیان و بخشی هم از طریق حق التدریس تأمین می‌شود.
منبع: فارس
 

دیدگاه شما