11. آبان 1397 - 0:46   |   کد مطلب: 29979
با کاستن از زمان وب گردی، می توانید سالی ۲۰۰ کتاب بخوانید
آمارها نشان می‌دهد هر شهروند آمریکایی در طول سال به طور میانگین ۶۰۸ ساعت وقت صرف گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی می‌کند و ۱۶۴۲ ساعت را هم پای تلویزیون می‌گذراند. مجموعش می‌شود ۲۲۵۰ ساعت در سال که بخش بزرگی از آن اتلاف وقت است.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،به نقل از شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همه به اهمیت مطالعه آگاهیم، اما گسترش روزافزون اینترنت و اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی بسیاری از ما را از وقت‌گذرانی با کتاب‌ها دور کرده است. در این مطلب راهکاری موثر برای کاستن از وب‌گردی و افزایش کتاب‌خوانی ارائه شده است.

 

چهره‌هایی چون وارن بافت و بیل گیتس که بسیاری از قله‌های موفقیت جهان را فتح کرده‌اند، راز کام‌یابی خود را مطالعه منظم و مستمر می‌دانند. وقت‌گذرانی با کتاب‌ها، موهبتی است که با ظهور اینترنت برای بسیاری از ساکنان زمین به حاشیه رانده شده و نسل جوان حالا کسر بزرگی از وقتش را در دنیای آنلاین می‌گذراند.

چند صد صفحه کتاب خواندن در روز،‌ کاری است که از هر کسی ساخته است، اما کمتر کسی به آن تن می‌دهد. چارلز چو، کارآفرین سرشناس چینی، فرمولی ریاضی در مجله "کوارتس" ارائه کرده که بر اساس آن با کمی صرفه‌جویی در وقت و کاستن از اتلاف وقت جلوی تلویزیون یا در شبکه‌های اجتماعی، به آسانی می‌توان سالی ۲۰۰ کتاب خواند.

هر کسی به طور میانگین در هر دقیقه می‌تواند ۲۰۰ تا ۴۰۰ کلمه بخواند. محتوای کتاب‌ها به طور میانگین ۵۰ هزار کلمه است. بنا بر این اگر سالانه ۲۰۰ کتاب بخوانید، یعنی در واقع ۱۰ میلیون کلمه خوانده‌اید. ۱۰ میلیون را که بر ۴۰۰ کلمه در دقیقه تقسیم کنیم، نتیجه به ما می‌گوید خواندن ۲۰۰ کتاب ۲۵ هزار دقیقه وقت می‌برد، یا به عبارتی ۴۱۷ ساعت.

شاید ۴۱۷ ساعت مطالعه در دنیایی که اکثر مردمانش دست‌کم ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند، چندان آسان به نظر نرسد. آمارها نشان می‌دهد هر شهروند آمریکایی در طول سال به طور میانگین ۶۰۸ ساعت وقت صرف گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی می‌کند و ۱۶۴۲ ساعت را هم پای تلویزیون می‌گذراند. مجموعش می‌شود ۲۲۵۰ ساعت در سال که بخش بزرگی از آن اتلاف وقت است. اگر همه این وقت صرف کتاب‌خوانی شود، هر شهروند آمریکایی می‌تواند هر سال بیش از هزار کتاب بخواند.
 

دیدگاه شما