18. آبان 1397 - 0:33   |   کد مطلب: 30043
 خبر خوش برای سیگاری‌ها
وکیل ملت: مدیر عامل یک شرکت داروسازی ایرانی با تشریح داروی تولید داخل "وارنیکلین" به‌عنوان جدیدترین داروی ترک سیگار به روش درمان و ترک سیگار با این دارو پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،

علیرضا دبیر سیاقی در توضیح جدیدترین داروی ترک سیگار اظهار داشت: داروی تولید داخل "وارنیکلین" با نام ژنریک Varenicline Tartrate قرص‌های سفید رنگ 0.5 و آبی رنگ 1 میلی گرمی هستند که آگونیست نسبی گیرنده‌های نیکوتینی بوده و در سطوح پایین تر از تحریک توسط نیکوتین، سبب ترشح دوپامین می‌شود و در نتیجه باعث کاهش عوارض ناشی از ترک سیگار می‌شود.

سیاقی همچنین با اشاره به اینکه تولید داروی ترک سیگار مذکور پیش از این در انحصار کشور آمریکا بوده و برای نخستین بار در کشور به بهره برداری رسیده است، افزود: این دارو با مسدود کردن گیرنده‌های نیکوتینی، آنتاگونیست آنها نیز محسوب شده و تمایل فرد به کشیدن سیگار را از بین می‌برد.

مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر همچنین تصریح کرد: خط اول درمانی برای ترک سیگار در افراد بالای 18 سال در روز هشتم درمان است.

سیاقی در توضیح بیشتر خاطرنشان کرد: گاهی هم به شکل جایگزین می‌توان بین روزهای 8 تا 35 صورت پذیرد و امکان دارد یک دوره 12 هفته ای اضافی هم برای موفقیت آمیز تر بودن درمان توسط پزشک تجویز شود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار