همراه اول
22. فروردين 1396 - 23:52   |   کد مطلب: 30858
 عوامل تشدید حساسیت فصلی
فوق تخصص آسم و آلرژی از ویژگی های آلرژی های فصلی بخصوص فصل بهار و عوامل تشدید آن در افراد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،صبا عرشی فوق تخصص آسم و آلرژی در یک برنامه رادیویی درباره ویژگی های آلرژی های فصلی اظهار داشت: آلرژی، واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلف است. کسانی که دچار حساسیت هستند، دارای سیستم ایمنی فوق هوشیار هستند که  نسبت به مواد ظاهرا بی آزار موجود در محل زندگیشان، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند.

 

 

وی با اشاره به اینکه کدام افراد دچار این حساسیت ها می شوند گفت:ژنتیک و ارث نقش مهمی دارند.

 

 

این فوق تخصص آسم و آلرژی با بیان اینکه عوامل مهمی در تشدید این آلژی ها نقش دارند اظهار داشت:کودکانی که به شیوه سزارین به دنیا می آیند و کودکی که از شیر مادر تغذیه نمی کند بیشتر از افراد دیگر در معرض آلرژی های فصلی هستند.

 

 

عرشی تصریح کرد:انواع آلرژی ها در افراد متفاوت است به طور مثال آلرژی های تنفسی ناشی از استنشاق و ورود عوامل حساسیت زا در سیستم تنفسی است که این نوع آلرژی در فصل بهار به وجود می آید.

 

 

وی در ادامه افزود:در فصل بهار علاوه بر آلرژی های تنفسی شاهد آلرژی پوستی هم خواهیم بود که این نوع حساسیت در چشم و روی پوست مشکلاتی ایجاد می کند.

 

 

به طور مثال قرمزی چشم،عطسه همراه با خارش از نشانه های آلرژی فصل بهار است.

 

 

فوق تخصص آسم و آلرژی در پایان خاطر نشان کرد:باید به آلرژی های فصلی توجه شود و در صورت بروز هر نوع از آن به پزشک متخصص مراجعه شود./العالم

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار