25. تير 1396 - 10:00   |   کد مطلب: 31867
تشدید نظارت بر سلامت استخرها همدان در فصل تابستان/ استخرهای همدان در سلامت کامل هستند
علی رشیدی از طرح تشدید نظارت های بهداشتی بر استخر ها و مراکز تفریحی آبی همدان خبر داد و افزود: خوشبختانه در بازرسی های صورت گرفته استخرهای همدان مشکلی از لحاظ رعایت بهداشت و سلامت کارکنان نداشته اند.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،در راستای نظارت بر سلامت اماکن و فضاهای ورزشی استان کمیته بازرسی و نظارت بر اماکن ورزشهای آبی استان متشکل از رشیدی مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان و آقایان سوریان و ربیعی رئیس و کارشناس هیات نجات غریق استان از استخرهای همدان بازدید کردند.

مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان استان در خصوص اهمیت استاندارد بودن شرایط ورزش و تمرین در اماکن آبی گفت: امروزه مردم صرفاً به قصد ورزش و تفریح به اماکن ورزشی مراجعه نمی کنند ، بلکه بعضاً برای با انواع گرفتاری ها و درگیری های فکری و بیشتر برای بدست آوردن آرامش روحی و روانی وارد فضای ورزشی می شوند.

چنانچه فضایی مانند استخر شنا از امکانات استاندارد و منجیان متخصص برخوردار نباشد این موضوع خود می تواند مشکل ساز شود.

وی افزود: در پی این بازرسی صورت گرفته از شش استخر شهدای غواص، آبیاران، شهدای شهرداری، الوند، لاله و استخر دانشگاه بوعلی سینا علاوه بر اندازه گیری کلر و PH استخرها، نحوه تصفیه کردن آب ، گند زدایی، نحوه تنظیم نور استخر، نحوه حضور ناجیان و برگه های آمادگی ناجیان غریق مورد نظارت دقیق قرار گرفت و خوشبختانه همه آنها از نظر رعایت استانداردها و بهداشت در وضعیت خوبی قرار داشتند.

رشیدی بیان داشت : بازرسی اماکن آبی بر اساس استانداردها و به طور جامع در سه بخش ایمنی ، بهداشتی ، مراقبتی توسط بازرسان صورت می گیرد و موارد و مشکلات مشهود به منظور اصلاح امور به اداره کل گزارش می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به استقبال خانواده ها و در راستای کیفیت بخشی و رعایت استاندارد های لازم ، نظارت بر فعالیت کلیه اماکن ورزشی اعم از بخش دولتی و بخش خصوصی توسط کارشناسان و بازرسان اداره کل و هیات نجات غریق افزایش می یابد.

مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: نظارت و بازرسی یکی از مهمترین وظایف واحدهای مدیریتی و نظارتی است که منجر به بهبود عملکرد و کاهش آسیب ها می شود، لذا واحد بازرسی و رسیدگی به شکایات اداره کل در این خصوص آمادگی دارد پس از دریافت گزارش ها و مستندات بازرسین هیات نسبت به اخطار نهایی به مدیران مکان مورد نظر اقدام نماید.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار