20. اسفند 1397 - 11:24   |   کد مطلب: 34476
راهداری مقصر بسته شدن راه پیست اسکی نیست
معاون راهداری مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: راهداری طبق وظایف محوله برف‌روبی و یخ‌زدایی مسیر‌‌های زیر نظر خود را انجام داده است و تعهدی درباره برف‌روبی را‌ه‌های اختصاصی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،حمید پرورشی در گفت‌وگو با خبرنگارما در همدان، در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود راهداری مقصر بسته شدن راه پیست اسکی است، اظهار داشت: راهداری شرح وظیفه معین و مشخص برای برف‌روبی راه‌های اصلی، شریانی و روستایی و غیره دارد و نمی‌تواند وظایف اصلی خود را در هنگام بارش برف رها کند و به برف‌روبی مسیر‌های اختصاصی بپرازد.

وی با بیان اینکه در شب گذشته و روز‌هایی که بارش برف داشتیم 34 راهدارخانه استان همدان با حدود 516 نیرو مشغول برف‌روبی و بازگشایی معابر اصلی و شریانی بودند، ابراز کرد: با هر بارش برف به خصوص زمان‌هایی که بارش سنگین است نیرو‌های راهداری دائم مشغول پاکسازی راه و یخ زدایی معبر هستند چرا که باید راه‌های اصلی که اهمیت حیاتی برای حمل و نقل استان دارند باز بمانند تا همه به سلامت به مقصد برسند.
پرورشی گفت: در مدت برف‌روبی حدود 287 دستگاه  خودروی برف‌روب و پشتیبانی و نمک‌پاشی باید یخ‌زدایی محور‌ها را اجرا کنند و حتی بعضا در کنار برف‌روبی به خودرو‌هایی که نقص فنی دارند امداد‌رسانی کنند یا رانندگان را برای اسکان اضطراری همراهی کنند و فرصتی برای امور خارج از شرح وظایف خود ندارند.

معاون راهداری مدیر‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، اظهار داشت: مسیر پیست اسکی یک مسیر اختصاصی و مربوط به نهاد مرتبط است و ما نمی‌توانیم از امکانات خود برای برف‌روبی مسیر‌های اختصاصی استفاده کنیم آن‌هم در حالی که باید وظیفه قانونی خود را انجام دهیم. اما با این وجود امسال 10 بار مسیر پیست اسکی را با برف‌خور برف‌روبی کردیم.

پرورشی گفت: این اقدام هم بر اساس تفاهم‌نامه همکاری مشترک با اداره مربوطه بوده است من اینکه راه اصلی عبوری همدان به تویسرکان مسیر دیگری است که چهار‌خطه است و اهالی این شهرستان می‌توانند از این مسیر ایمن در فصل سرد سال استفاده کنند و برای آنکه در زمستان هم مشکلی در مسیر قدیمی همدان به تویسرکان ایجاد نشود باید این مسیر مسدود شود.

وی افزود: مسدودی این مسیر را هم همیشه توسط رسانه‌ها و نصب تابلو اطلاع‌رسانی می‌کنیم و انسداد مسیر را برای عبور رانندگان به صورت فیزیکی تا مساعد شدن هوا انجام می‌دهیم اما باز هم شاهد هستیم برخی از شهروندان به دلایل غیر‌منطقی مسیر مسدود شده را باز و از آن عبور می‌کنند که با تقاضا دستگاه‌های امدادی نیرو‌های راهداری عازم این محور می‌شوند تا خودرو‌های گرفتار در برف و کولاک را نجات دهند.

معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تاکید کرد: این منطقی نیست که وقتی راه اصلی با استاندارد‌ها ساخت راه برای رسیدن به تویسرکان وجود دارد شهروندان این راه کوهستانی برف‌گیر و با کولاک و عرض کم را برای عبور انتخاب کنند.
 انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار