9. فروردين 1398 - 13:23   |   کد مطلب: 34548
شفر: منشا از دیدار با پرسپولیس عصبانی نیست
سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پیش از دیدار دربی درباره این دیدار و حواشی آن صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،به نقل از"ورزش سه"، وینفرد شفر سرمربی استقلال روز جمعه با حضور در سالن نشست خبری به گفت و گو با خبرنگاران درباره دیدار دربی پرداخت. وینفرد شفر که پیش از شروع نشست خبری فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت، در ابتدای صحبت های خود اظهار داشت:

 

مسئولیت رسانه ها و صفحاتی که با پول اداره می شوند

 

برای مردم ایران، شما و خانواده بهترین آرزوها را در سال جدید دارم. از شما برای سال گذشته که در آن همکاری خوبی داشتیم، تشکر می کنم و امیدوارم همکاری ما با همین کیفیت ادامه پیدا کند. آنچه شما منتشر می کنید، بسیار مهم است و تنها در ایران خوانده نمی شود و در همه دنیا مطالب شما خوانده می شود. خیلی از رسانه های آلمانی مطالبی از رسانه های ایران را برای من ارسال می کنند و در باره آن سوال می پرسند و شما مسئولیت مهمی درباره کشور خود دارید. این صحبتی که من انجام دادم درباره رسانه های رسمی(سایت و روزنامه) است و درباره رسانه هایی نیست که با تماس و پرداخت پول، مطالب در آن منتشر می شود.

وی ادامه داد: من، تیمم، همه اعضای کادرفنی و پزشکی بسیار بسیار برای حادثه سیل در شیراز و سایر مناطق غمگین هستیم و برای این مردم دعا می کنیم. امیدوارم همه به این مردم کمک کنند و ما از این اتفاق عمیقا ناراحت هستیم.

 

تیمم را خیلی دوست دارم

 

زمانیکه وارد ورزشگاه آزادی می شوید، می بینید که از شما درخواست شده تا بازی منصفانه انجام دهید و عشق و علاقه به فوتبال را مشاهده کنید. این برای همه است و شما بهتر از من می دانید این دربی، یکی از بزرگترین دربی های دنیا است و ما از حضور در این مسابقه خوشحال هستیم و هیچکس از تیم ما دنبال مشکل نیست. در 3 بازی قبلی هواداران تنها به تیم ما کمک کردند و هواداران مانند دیوار پشت تیم هستند و برای کسب نتیجه مطلوب تلاش می کنند. با وجود همه مشکلاتی که در سال گذشته داشتیم، اکنون در رتبه دوم جدول حضور داریم. باید از تیمم تشکر کنم و باید بگویم تیمم را بسیار دوست دارم. از هواداران تشکر می کنم و برای سال آینده باید مسائلی تغییر کند. من به باشگاه لیست دادم و این تیم باید کنار یکدیگر بماند تا فصل آینده قدم های محکمی برداریم.

 

ما هم باید مثل پرسپولیس زمین تمرین خوب داشته باشیم

 

همه از شرایط آب و هوایی خبر دارید و ما چند روز در چمن مصنوعی تمرین کردیم و این برای بازیکنان حرفه ای خوب نیست و چند بازیکن ما تمرین نکردند. از دکتر نوروزی تشکر می کنم که شرایط بازیکنان را فراهم کردند. امیدوارم ما هم زمین خوب مانند پرسپولیس داشته باشیم و این موضوع برای انجام کار حرفه ای بسیار مهم است.

 

سرمربی استقلال در واکنش به صحبت های فرشید باقری مبنی بر مشکلات استقلال در مسیر آماده سازی گفت: زمین تمرین ما برای تمرین خیلی خوب، خوب نبود. چند بازیکن مشکلاتی در زانو و عضلات خود پیدا کردند. اکنون در زمین 2 آزادی هستیم اما آنجا نیز بد است و در آینده درباره آن صحبت می کنیم.

 

 

دوست دارم فردا استقلالی ها خوشحالتر باشند

 تیم من فردا با قلب خود بازی می کند. البته ما همیشه با قلب خود و برای هواداران بازی می کنیم اما فردا یک بازی ویژه است و از حضور خبرنگاران و صحبت های مردم و صحبت های خارج از کشور همه چیز مشخص است. بازی قبل از دربی اهمیت امتیازی زیادی داشت زیرا جایگاه را در جدول مشخص می کرد. فردا با صد در صد قدرت به زمین می رویم و باید باهوش و با فکر بازی کنیم تا شانس خوبی برای موفقیت داشته باشیم. امیدوارم تماشاگران هر دو تیم فردا از بازی لذت ببرند اما هواداران استقلال خوشحالتر از هواداران پرسپولیس باشند. ما روی این موضوع تلاش می کنیم و امیدوارم فردا بعد از بازی در ورزشگاه و خیابان ها مشکلی نباشد و هواداران استقلال با خوشحالی زمین را ترک کنند.

شفر ادامه داد: نمی خواهم بیشتر از این درباره صحبت هایی که زده شده، صحبت کنم. من عاشق فوتبال هستم و امیدوارم هواداران استقلال از حریف فردا خوشحالتر ورزشگاه را ترک کنند.

 

کولینا خوش آمدی

 

دو نکته درباره فوتبال می خواهم بگویم؛ بابت صعود تیم امید ایران و رسیدن به تایلند بسیار خوشحال هستم. به دو بازیکن استقلال که در این تیم هستند تبریک می گویم. نورافکن لیدر این تیم بود و این اتفاق بسیار خوب بود. به آقای کولینا نیز خوش آمد می گویم. در جام جهانی و جام فدراسیون ها با ایشان همکاری داشتیم. از حضور ایشان خوشحال هستم و ایشان می توانند به فوتبال ما کمک کنند.

 

به بازیکنانم گفتم با داور صحبت نکنید

 

شفر در واکنش به این موضوع که آیا استقلال تهاجمی در زمین حاضر خواهد شد، بیان کرد: ما ابتدا می خواهیم بازی را کنترل کنیم و هر دو تیم می خواهند برنده باشند. پرسپولیس از ما 7 امتیاز جلوتر بود و اکنون اختلاف به 2 امتیاز رسیده است. کنترل فضای ورزشگاه بسیار مهم است و به آنها گفتم نباید با داور صحبت کنند. زمانیکه نزدیک محوطه جریمه ما می شوند، باید مواظب باشیم زیرا آنها در نزدیکی محوطه جریمه خطرناک هستند.

 

حاشیه های پیرامون منشا برای دربی؟

منشا بازیکن بسیار خوبی است و ما بازیکن بد جذب نمی کنیم. او برای این دیدار انگیزه زیادی دارد و هواداران او را دوست دارند. زمانیکه احتمال آمدن او بود، ما از واکنش هواداران مطمئن نبودیم اما زمانیکه به جمع بندی نهایی رسیدیم، از مدیرعامل باشگاه خواستیم که او را جذب کند. او از دیدار با پرسپولیس عصبانی نیست. من در دیدار امید کنار بیرانوند حضور داشتم و او به من گفت که منشا بازیکن بسیار خوبی است.

 

دیدگاه شما