همراه اول
3. آذر 1399 - 19:32   |   کد مطلب: 35059
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان:
دبیرخانه ورزش شهروندی همدان افتتاح خواهد شد
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: با تغییر ساختار ورزش محلات برای ساماندهی بیشتر به زودی دبیرخانه ورزش شهروندی همدان افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش، روح‌الله وجدی‌هویدا با اشاره به تغییر ساختار ورزش محلات همدان به ورزش شهروندی اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۹ برای گسترده‌تر شدن ورزش محلات برنامه‌ریزی‌های متعددی صورت گرفت تا با حمایت مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی شهر همدان ورزش شهروندی همدان آغاز به کار کند.

وی افزود: در ابتدا اساس‌نامه ورزش شهروندی و شورای سیاستگذاری ورزش شهروندی را ایجاد کردیم و بر اساس برنامه‌ریزی ورزش شهروندی در تمامی محلات، ناحیه‌ها و مناطق شهری همدان ایجاد خواهد شد تا همه شهروندان از اهداف ورزش شهروندی سود ببرند و تنها محدود به چند محله نباشیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به ایجاد دبیرخانه ورزش شهروندی گفت: به دنبال فضای مناسب و در شأن ورزش شهروندی بودیم که به دستور شهردار همدان ساختمان بسیار مناسبی برای ایجاد دبیرخانه ورزش شهروندی در اختیار ما قرار گرفت که ظرف حداقل یک ماه آینده این دبیرخانه افتتاح خواهد شد.

وجدی‌هویدا افزود: با ایجاد دبیرخانه ورزش شهروندی اقدامات این مجموعه با برنامه‌ریزی و ساماندهی بیشتر پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه به دنبال افزایش بودجه ورزش شهروندی هستیم، بیان کرد: بودجه پیشنهادی ما برای ورزش شهروندی امسال چندین برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده تا با توجه به افزایش گستره ورزشی شهروندی در شهر بتوانیم نفرات بیشتری را پوشش دهیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: تعداد رشته‌های ورزش محلات در بخش بانوان و آقایان به ۴۰ رشته رسیده و با این افزایش تعداد رشته نیازمند بودجه بیشتری به طور قطع هستیم.

وجدی با اشاره به پیشنهاد برگزاری المپیک ورزش شهرداری در همدان گفت: برای شهریور سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی ما بدین صورت است که مسابقات ورزش شهروندی در ابتدا در سطح محلات، ناحیه‌ها و مناطق شهرداری همدان برگزار شده و نفرات برگزیده به المپیک ورزش شهروندی راه پیدا کنند.

وی افزود: در ابتدا المپیک ورزش شهروندی در سطح ملی و امیدواریم سال‌های آینده بتوانیم این المپیک را به صورت بین‌المللی برگزار کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه چندین اپلیکیشن نیز در دستور کار داریم، بیان کرد: در ابتدا سایت ورزش شهروندی و اپلیکیشن آن و در فاز بعدی اپلیکیشن هوشمند پیاده‌روی از درب منزل برای شهروندان راه‌اندازی خواهد شد.

‌وجدی خاطرنشان کرد: با حمایت‌های مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر همدان به دنبال گسترش هرچه بیشتر ورزش شهروندی در شهر همدان هستیم.

دیدگاه شما

آخرین اخبار