2. مرداد 1396 - 13:16   |   کد مطلب: 31946
هیات کشتی مثل دولت، مثل رئیس جمهور!

به گزارش همدان ورزش ؛ حامد صیفی در یادداشتی آورد؛ هیات کشتی استان با مدیریت جدید از روزی که روی کار آمده، موارد عجیبی را به منصه ظهور گذاشته که بد نیست به تعدادی از آنها اشاره کنیم. شاید خواندنش برای شما خالی از لطف نباشد!

روزی که رئیس جدید هیات کشتی استان روی کار آمد به این موضوع اشاره داشت که هدفش تعامل‌گرایی است و نمی‌خواهد دست به تغییرات گسترده‌ بزند. در عمل اما چنین مسئله‌ای را شاهد نبودیم و هیات کشتی به تدریج نیروهای مورد علاقه خود را به هیات کشتی آورد. البته که خانه‌تکانی در هر نهاد و مجموعه‌ای طبیعی است!

مهرداد سعدی‌نژاد با آن سابقه و دانش درخشان از دبیری هیات رفت، حکم نایب رئیسی هم که قبلا به نام صادق گودرزی خورده شده بود به پدرش واگذار و کمیته مربیان هم دستخوش تغییرات عجیبی شد. رئیس هیات کشتی شهرستان هم جابجا شد و جالب اینکه این تغییرات همگی ظرف فقط چند ماه ابتدایی کار هیات جدید صورت گرفت.
از این موضوع که بگذریم، اما هیات کشتی رفتاری را در پیش گرفته که پیشتر توسط دولت‌مردان شاهدش بوده‌‎ایم! هیات کشتی استان ظرف چند ماه فعالیت کاری خود، اگر موفقیتی حاصل شود سندش را به نام خود ثبت می‌کند و اگر ناکامی روی دست ورزش اول استان بماند، از نگاه هیات فعلی، ماحصل ندانم کاری و مدیریت ضعیف گذشته بوده است!

نمونه بارزش هم همین مسابقات نوجوانان کشوری که در فرنگی همدان قافیه را به قم واگذار کرد و مقصر ردیف اولش هم از نگاه دبیر هیات کشتی، عدم توجه هیات قبلی به کشتی فرنگی بوده است! با این نگاه اگر منطقی قضاوت کنیم پس باید موفقیت آزادکاران نوجوان را هم پای مدیریت گذشته نوشت چون آنها به آزاد نگاه ویژه داشتند و مغفول واقع نشد!

نه اینکه بخواهیم از عملکرد هیات قبلی دفاع کنیم و اتفاقا نگارنده بارها عملکرد ضعیف هیات کشتی طی 8 سال اخیر را به چالش کشید، اما چطور باید باور کرد که موفقیت‌های دانیال شریعتی‌نیا فقط به چند ماه اخیر معطوف شده باشد؟ کدام منطقی می‌تواند این قضیه را در کشتی به کرسی بنشاند که کشتی‌گیر یک شبه، شش‌دانگ شود؟!

مهران میرزایی و وحید شاه‌محمدی در انتخابی تیم ملی نتیجه نمی‌گیرند و سهمیه بیشتری به همدان برای حضور در انتخابی تیم ملی تعلق نمی‌گیرد. این ناکامی پای عملکرد گذشته نوشته می‌شود و در مقابل موفقیت دانیال شریعتی، می‌شود ماحصل نگاه ویژه هیات کشتی فعلی به جوانان؟!

عجیب نیست که هیات کشتی و متولیانش راهی چون دولت‌مردان و رئیس جمهور را در پیش گرفته‌اند. به هر حال برای در امان ماندن از آتش حاشیه‌ها و انتقادات، چه راهی بهتر از پناه آوردن به عملکرد مدیران گذشته‌؟!

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار