7. دى 1395 - 13:39   |   کد مطلب: 29407
اگر اولویت خادم کشتی بانوان بود، نباید عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی می‌شد
آذرنوش: صحبت های خادم در خصوص حضور کشتی گیران زن ایرانی در مسابقات جهانی تعجب آور است
آذرنوش: صحبت های خادم در خصوص حضور کشتی گیران زن ایرانی در مسابقات جهانی تعجب آور است
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور تأکید کرد که رئیس فدراسیون کشتی نباید بررسی لباس بانوان را در رشته کشتی جزو اولویت های خود در اتحادیه جهانی این رشته قرار می داد.

به گزارش همدان ورزش؛ داود آذرنوش در خصوص صحبت‌های رسول خادم در خصوص طراحی لباس جدید برای کشتی بانوان اظهار داشت: صحبت‌های آقای خادم و اینکه گفته شده لباس جدید کشتی بانوان در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی مصوب شده تا بانوان در کشتی دنیا حضور داشته باشند، تعجب‌آور است. از فردی چون خادم که روحیه‌ای متدین دارد و ملاحظات انقلاب و ارزش‌های آن را می‌داند، بعید است که چنین حرف‌هایی بزند. فرق فرهنگ ما با کشورهای دیگر همین مسائل است و همگی از صحبت‌های خادم متعجب شدیم.

وی افزود: اگر بخواهیم مسائل مربوط به ورزش‌مان را اولویت‌بندی کنیم، کشتی زنان در کدام اولویت قرار می‌گیرد؟ آیا کشتی زنان می‌خواهد در عرصه بین‌المللی شرکت کند و اصلاً چرا ما باید این موضوع را پررنگ کنیم؟ می‌گویند کشتیی زنان حالت مبارزه‌ای دارد و کشتی گرفتن نیست و اگر اینطور است چرا باید اسم آن را کشتی بگذاریم؟ کشتی یعنی پهلوانی، جوانمردی و... . کشتی در صحنه بین‌المللی هم یک ورزش پهلوانی است و در همه جای دنیا پهلوان تختی را مثال می‌زنند و خوب نیست با نامگذاری کشتی روی مبارزه‌ای که زنان انجام خواهند داد، روح کشتی را خراب کنیم. به جای پرداختن به این رشته، می‌توانیم روی دیگر رشته‌ها تمرکز کنیم تا بانوان حضور گسترده داشته باشند که از جمله آنها تیراندازی است که چندین برابر کشتی مدال دارد و باید بستر ورود بانوان به این دسته از رشته‌ها را فراهم کنیم.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور در خصوص تفاوت رقابت‌های مبارزه‌ای و کشتی بانوان گفت: اگر دقت کرده باشید بانوان در مسابقات رزمی باتوجه به نوع لباسی که دارند و هوگویی که روی لباس‌شان بسته می‌شود، حتی اگر داور مسابقه‌شان مرد باشد و برخوردی صورت بگیرد اشکالی به وجود نمی‌آید. اگر روی سکوی تماشاگران هم مردی این مسابقه را ببیند، چون در مبارزه‌شان گلاویز شدن نیست، باز مشکلی ایجاد نمی‌شود. حالا ما می‌خواهیم کشتی زنان را که در تعارض با تمام این تعاریف است، پررنگ کنیم که چه بشود؟ اگر کشتی نیست و سبک مبارزه‌ای دارد، پس به فدراسیون کشتی چه ارتباطی دارد که در این خصوص تلاش کند و اسم آن را کشتی بگذارد؟ نام کشتی برای ما همیشه اقتدار دارد، یک فرهنگ است و در این رشته عقبه داریم. این رشته پهلوانی است و چرا باید با این مسائل آن را خراب کنیم و اگر قرار باشد سبک متفاوت داشته باشد، باید اسمش را عوض کنند و نام آن را کشتی نگذارند.

آذرنوش با بیان اینکه حضور خادم در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی جای تقدیر و تشکر دارد، گفت: چرا خادم پس از حضور در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در اولین گام به سراغ کشتی بانوان و لباس آنها رفته است؟ اگر قرار این بود و اولویت خود را این مسائل قرار داده بود، چرا برای حضور در هیئت رئیسه سر و کله می‌شکستیم؟ اصلاً نیازی نبود که عضو هیئت رئیسه شویم. باید سراغ اولویت‌ها برویم و بدانیم ما نظام جمهوری اسلامی هستیم و قرار نیست هر رشته‌ای در دنیا وجود دارد، ما هم عضو آن رشته باشیم. چرا باید بسترها را طوری ایجاد کنیم که شبهه ایجاد شود و بعد از آن چندین برابر هزینه کنیم که ثابت شود کار خوبی نکرده‌ایم. خادم که دنبال این است با جذاب کردن کشتی، این رشته از المپیک حذف نشود می‌تواند دنبال مسائل دیگر باشد تا به حفظ کشتی در المپیک کمک شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

آخرین اخبار