همراه اول
12. مرداد 1398 - 14:47   |   کد مطلب: 32958
گردو آقایان را خوش اخلاق می‌کند
چندین ماده مغذی در گردو وجود دارد که می تواند عامل بهبود خلق و خو در مردان باشد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،گردو سرشار از اسیدهای آمینه و مواد مغذی است که در اروپا به هدیه‌ی از طبیعت معروف است و همه‌ی فصول به خصوص بهار و تابستان برای داشتن انرژی و نشاط مصرف گردو را فراموش نکنیم. خوش اخلاق شدن و داشتن اخلاق خوب زندگی را زیباتر می‌کند. باور کنید این یک شعار نیست حقیقت محض است. برای رسیدن با این مهم کمی به تغذیه خود بیشتر اهمیت دهید.

محققان با ارزیابی تاثیر مصرف گردو بر وضعیت روانی افراد دریافتند گردو عامل داشتن ذهنی شادتر است. به گفته محققان تغذیه خوب، ورزش و خواب کافی از عوامل مهم کاهش استرس است، اما مطالعه جدید محققان دانشگاه نیومکزیکو نشان می‌دهد مصرف گردو هم موجب شادابی ذهن و ایجاد خلق و خوی بهتر می‌شود.

پیتر پریبیس، کارشناس تغذیه، در این باره می‌گوید: «در گذشته، مطالعه بر روی گردو تاثیرات مفید آن را بر روی سلامت قلبی، دیابت و چاقی نشان داده بود. مطالعه کنونی ما متمرکز بر قدرت شناخت بوده و ما در قالب یک آزمایش تصادفی کنترل شده، نتایج حالات روانی آن را در زنان و مردان ارزیابی کردیم.»

 خواص گردو؛

از کاهش وزن تا پاکسازی کبد

گردو مردان را خوش اخلاق میکند

شرکت کنندگان این مطالعه، ۶۴ دانشجو ۱۸ تا ۲۵ سال با گروه‌های نژادی مختلف بودند.

از شرکت کنندگان خواسته شد تا به مدت ۱۶ هفته هر روز سه قرص نان موز بخورند که ۸ هفته نان موز را همراه با گردو و ۸ هفته بعد را بدون گردو می‌خوردند.

در مدتی که شرکت کنندگان نان موز را با گردو پودرشده می‌خوردند همزمان نصف فنجان گردو هم در روز مصرف می‌کردند.

وضعیت ذهنی و روانی شرکت کنندگان بعد از پایان هر ۸ هفته اندازه گیری شد.

به گفته پریبیس، ما از تست استانداردی برای ارزیابی حالات ذهنی و روحی این شرکت کنندگان استفاده کردیم که شامل شش حوزه بود:تنش، افسردگی، خشم، خستگی، نیرو و قدرت، و سردرگمی. امتیاز آن هر چقدر پایین‌تر بود، فرد دارای خلق و خوی بهتر و وضعیت روانی بهتری بود.

وی در ادامه می‌افزاید: «ما شاهد بهبود قابل توجه و ۲۸ درصدی خلق و خو در مردان جوان بودیم. اما هیچ گونه بهبودی در وضعیت رفتاری زنان مشاهده نشد.»

چندین ماده مغذی در گردو وجود دارد که می‌تواند عامل بهبود خلق و خو در مردان باشد. این مواد مغذی شامل اسید آلفا-لینولنیک، ویتامین E، فولات، پلی فنول و ملاتونین است.

از اینرو محققان مصرف روزانه گردو را توصیه می‌کنند چراکه نه تنها موجب بهبود وضعیت اخلاقی می‌شود، بلکه برای سلامت عمومی هم خوب است.

منبع: نمناک

دیدگاه شما

آخرین اخبار