همراه اول
10. ارديبهشت 1398 - 11:13   |   کد مطلب: 34684
 ایجاد فضاهای ورزشی برای بانوان در راستای ایجاد نشاط اجتماعی
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز با تأکید بر اینکه 50 درصد از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند که همین امر می طلبد تبعیض جنسیتی در استان از بین برود، گفت: می‌توانیم با فراهم ساختن زمینه‌ای به منظور ارائه فکر و ایده‌های برتر توسط دختران و بانوان تلاش کنیم تا توانمندی‌هایشان بروز کند و اعتمادبه‌نفس آنان ارتقا یاید.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،ربیعه علی‌محمدی با تأکید بر اینکه وحدت رویه در تمامی امور به‌ویژه در حوزه بانوان، قوت کار است؛ افزود: برنامه‌ریزی برای برپایی هرچه بیشتر برنامه‌های فرهنگی ویژه بانوان نیز درخواست بانوان استان است که باید به عنوان محور امور مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین خطاب به اعضای شورای شهر درخواست کرد: کارگروه یا نشست‌های تخصصی در حوزه بانوان در شورای شهر شکل گیرد تا مسائل و مشکلات بانوان به منظور پیگیری جدی‌تر امور آنان، مطرح شود.

علی‌محمدی با بیان اینکه میزان سرانه فضای سبز بانوان شهر همدان به اذعان مدیران شهرداری، 6 سانتی‌متر و در استان به یک میلی‌متر است، گفت: این آمار و ارقام در سطح استان و شهر به‎رغم مسائل سلامت، فاجعه است.

وی همچنین معتقد است: فرزند‌آوری به طور قطع هزینه‌ها، امکانات و شرایط لازم خود را می‎طلبد که این شرایط به صورت مناسب در اختیار زنان استان همدان قرار ندارد؛ بنابراین ضرورت دارد این مهم، مورد پیگیری مسئولان امر قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با توجه به تأکیداتی مبنی بر رعایت حضور زنان در جامعه و اینکه مهمترین مطالبه بانوان و دختران، نشاط است؛ بیان کرد: مناطق ویژه بانوان با هدف ایجاد شور، نشاط و شادی در بین این افراد از جامعه در استان به ویژه مناطق کم‌برخوردار تعریف نشده است.

علی‌محمدی با اشاره به اینکه فراهم ساختن امکانات و فضاهای ورزشی برای بانوان در راستای ایجاد نشاط اجتماعی امری بدیهی است، پیشنهاد داد: همراه با گسترش پارک بانوان، پیست دوچرخه‌سواری هم در این پارک دیده شود و از سوی دیگر در نظر گرفتن فضاهای مفرح ورزشی در فضای باز هم ضرورت دارد.

وی با تأکید بر رعایت معماری ایرانی و اسلامی در ساخت منازل مسکونی به منظور ایجاد امنیت روحی و روانی بانوان، اظهار کرد: با توجه به اینکه شورای پنجم شهر همدان دارای بیشتر آمار بانوان و همچنین با حضور مردان متعهد، انتظار میرود که آغازگر تقویت حضور زنان در جامعه همراه با حفظ فضای حریم و حرمت زنان و حفظ آرامش آنها باشند و در سطح کشور الگو شوند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار