همراه اول
25. آذر 1396 - 11:33   |   کد مطلب: 23543
مهمترین عضو بدن در تناسب اندام که نادیده گرفته می شود
داشتن اندامی متناسب زمانی حاصل می گردد که کلیه قسمت های بدن از تناسب برخوردار باشند.

 متأسفانه بسیاری از کسانی که اهل تناسب اندام هستند، اصلا" جایی برای تمرینات پا در نظر نمی گیرند و یا بسیار به ندرت به آن ها می پردازند.

مهمترین عضو بدن در تناسب اندام که نادیده گرفته می شودبسیاری از ورزشکاران در تمرینات خود از اساسی ترین عضو بدن شان یعنی پاها غافل می شوند در حالی که یک چهارم استخوان های بدن در مچ پا به پایین قرار دارد و بیشتر حرکت ها از آنجا شروع می شود. این بخش بدن تعادل و ثبات کل بدن را تعیین می کند، درست مانند فونداسیون یک ساختمان. اما فراموش شده ترین ساختار پیچیده در بدن هستند.

Bowman مؤسس و مدیر مؤسسه ورزش نیرو بخش در نزدیکی سیاتل ِ واشنگتن می گوید: وقتی پاها نیرومند شوند، عدم تعادل یا سستی در کل بدن کاهش می یابد. طبق آمار در آمریکا از هر ۱۰ فرد بزرگسال هشت نفر شان با مشکلی در پا روبرو هستند و یک چهارم افراد بخاطر درد پا نمی توانند ورزش کنند. بیشتر صدمات مربوط  به پا به دلیل استفاده بیش از حد از آن به شیوه غلط و نا ایمن است. لازم نیست مهارت انگشتان پا به اندازه مهارت انگشتان دست باشد، اما به یک سری از مهارت ها نیاز داریم و باید عضلات را قوی کنیم.

چگونه این عضلات را تقویت کنید؟

برای ورزشکاران تمرین هایی مانند برداشتن مثلا" حوله کوچک یا تیله با پا می تواند عضلات را گرم کرده و قوس کف پا را تقویت کند. همچنین ایستادن روی یک پا به مدت ۱۰ ثانیه  تمرین مناسبی برای تقویت میانه بدن است. این تمرین باعث تحریک عصب ها از مغز تا عصب های کوچک در پاها می شود و تمرین مهمی برای افراد سالخورده که خطر افتادن شان بیشتر است می تواند باشد. باز کردن انگشت ها از هم بستن انگشت ها و مخصوصا" بالا آوردن شان، چرخاندن توپ تنیس زیر پا و ایستادن روی نوک انگشتان موجب تقویت عضلات ساق پامی شود.

برای فیتنس بطور مرتب تمرین ۱۵ دقیقه ای پاها را بدون کفش انجام دهید زیرا این تمرینات مهم هستند. بیشتر ورزشکاران معمولا" به مچ پاها، زانوها و باسن اهمیت می دهند، اما بخش عمده تعادل و استحکام بدن از پاها شروع شده و به تمام بدن مربوط می شود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع:businessinsider

دیدگاه شما

آخرین اخبار