19. شهريور 1396 - 8:01   |   کد مطلب: 32372
تاکید رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهرهمدان:
نظارت در شورای پنجم پررنگ تر می شود
رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهرهمدان گفت: نقش بازرسی و نظارت در مجموعه شهرداری همدان باید پررنگتر از گذشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری همدان ورزش،سید مسعود عسگریان در نخستین جلسه کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای پنجم، افزود: عمداتا مشاهده می شود بعضی از پرونده های مردم در شهرداری بدون دلیل معطل مانده که باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف و رسیدگی شود.

عسگریان در این خصوص اضافه کرد: ضروری است شورا و شهرداری با راهکارهایی و  نگاه حقوقی اینگونه پرونده های بلاتکلیف  را بررسی کرده و رفع کند.

وی با تاکید بر نظارت عمومی بر عملکرد کلی مجموعه شهرداری، اظهار کرد: بعضی از مصوبات شورا در شهرداری بلاتکلیف مانده و یا به آن عمل نشده است که یکی از اهداف کمیسیون نظارت رسیدگی به اینگونه پرونده هاست.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهرهمدان با بیان اینکه در جهت افزایش سطح رضایتمندی شهروندان از شورا و شهرداری، باید تعامل خوبی بین مجموعه و مردم ایجاد شود، گفت: درست و دقیق عمل کردن در انجام وظایف می تواند یکی از نکات قابل توجه و تاثیر گذار در کاهش هزینه های مدیریت شهری باشد.

سید مسعود عسگریان همچنین با شاره به تعداد نیروهای فعال در شهرداری، اظهار کرد: لازم است آمار دقیقی از وضعیت پرسنل شهرداری اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و خدماتی به کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورا ارائه شود.

عسگریان هدف از تشکیل کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورا را ایجاد هماهنگی، همراهی مشخص و معینی در چارچوب وظایف سازمانها و مناطق برشمرد و افزود: مصوبات شورا باید بعد از ابلاغ به شهرداری و سیر مراحل قانونی بلافاصله اجرایی شوند در غیر این صورت شهردار و عاملین که مانع اجرایآانها شده اند باید پاسخگو باشند.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و امور مالی شورای اسلامی شهر همدان هم بر شایسته سالاری در بهره گیری از نیروها در شهرداری تاکید کرد و گفت: شایستگی را در پرسنل مجموعه شهرداری باید بالا برد و این امر با بهره مندی مفید از نیروی انسانی محقق می شود.

حسین قراباغی با اشاره به اینکه طی سه سال دوره چهارم شورا تعداد 500 نیروی شهرداری که شرایط بازنشستگی داشتند بازنشسته شدند، افزود: لازم است در بدنه شهرداری برای خدمت رسانی بهتر چابک سازی صورت پذیرد.

قراباغی بر ارزیابی نیروها و بهره مندی مفید از آنها تاکید کرد و یادآور شد: ایجاد سیستم ارزش یابی  نیروها بین کارکنان و مدیران باعث رقابت می شود که به دنبال آن نوآوری و خلاقیت نیز بوجود می آید.

حمید بادامی نجات رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان هم گفتکپ در صورتی که بازرسی و نظارت با جدیت برخورد داشته و عمل کند شهروندان کمتر دچار مشکل می شوند.

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما